Ekolojik Sulu Sistem Deri Boyama Makinesi

Ürün Görselleri

Ekolojik-Sulu-Sistem-Deri-Boyama-Makinesi-1Ekolojik-Sulu-Sistem-Deri-Boyama-Makinesi-2Ekolojik-Sulu-Sistem-Deri-Boyama-Makinesi-3Ekolojik-Sulu-Sistem-Deri-Boyama-Makinesi-4Ekolojik-Sulu-Sistem-Deri-Boyama-Makinesi-5Ekolojik-Sulu-Sistem-Deri-Boyama-Makinesi-6

Teknik Özellikler

 1. Boyama kabininde 16+16=32 adet Aircom tabanca ve 3 adet Aircom İtalyan pompa bulunmaktadır. Boyama kabinine bağlı 4 kurutma ve 1 soğutma kabini bulunmaktadır. (2400 ve 2600 mm enindeki makinede 12+12=24 tabanca vardır.)
 2. Toplamda 32 tabanca olması ve ayarlanabilir hızlarda boya atması %30 boya tasarrufu ve finisaj kalitesi sağlamaktadır.
 3. Bant ve kafa hızları hız kontrol cihazları ile kontrol edilmektedir.
 4. Baca egzoz sistemi salyangoz tip aspiratörlerle çalışan sulu sistemle üretilmiştir. Çekiş mükemmeldir.
 5. Baca aspiratörü tarafından emilen boya partiküllerinin tamamı devri daim ve ekolojik baca su sistemi ile filtreli sistemde tutulmaktadır. Böylelikle boya partiküllerinin makineden dışarı çıkışı tamamen engellenmektedir.
 6. Boyama kabini alt, üst ve yan konstrüksiyonları 304 kalite paslanmaz çelikten üretildiği için sonsuz ömürlüdür.
 7. Boyama kabininin giriş ve çıkış kısımları yarım daire olarak tasarlanmıştır. Bu tasarım, kare tip boyama kabinlerinde kör noktada kalan bölgeleri de açığa çıkararak boya atışlarının gözlemlenebilmesini sağlamaktadır.
 8. Ön camlarda döner karosel, (iş güvenliği açısından da zorunlu olan) switch sistemiyle donatılmıştır. Bu emniyet switch sistemiyle, camlar açıldığı zaman kafanın dönmesi otomatik olarak durur.
 9. Elektrik panosu Avrupa norm ve standartlarına göre üretilmiştir.
 10. Makinede 4 ayrı boyama ve 1 adet cila kanalı mevcuttur. Ayrı boya kanalları sayesinde aynı anda iki farklı renk boya atılması mümkündür.
 11. Ayrı boya kanalları olması sebebiyle gün sonunda ya da boya değişimi esnasında makinenin içinde kanallarda bulunan boyayı geri çekme sistemi bulunmaktadır. Sistemdeki boya miktarı da yaklaşık 2 kg civarındadır.
 12. Kurutma kabinindeki nem oranı özel cihazlar ile kontrol edilmektedir.
 13. Bant redüktörü misina rölesine aküple olup güç kayıpları ortadan kaldırılmıştır.
 1. Özel misina yıkama sisteminin tahrik mekanizması bant rölesine bağlı olduğundan bant çalışmaya başladığı an misinalar yıkama sistemine verilen su ile devamlı olarak temizlenmektedir. Böylelikle renk değişimlerinde misina deri altına farklı renk iz yapmamaktadır.
 2. Kurutma kabinlerinde ısı kayıpları çift cidar arasına konulan yüksek yoğunluklu İzocam sayesinde en aza indirilmiştir.
 3. Kurutma kabinlerinde hava debisi yüksek radyal aspiratörler kullanıldığı için sessiz ve titreşimsiz bir çalışma ortamı sağlanmıştır.
 4. Makinamızda kullanılan ekonomizer kendi üretimimiz olduğu için her an yedek parçası sağlanabilmektedir. Acil durumlarda servis ekonomizeri gönderilerek üretimin ara vermemesi sağlanır.
 1. Çift kafalı makinede bulunan ekonomizerler birbirinden bağımsız olup ayrı ayrı ayarlanabilir. Bağımsız olmaları sebebiyle herhangi bir ekonomizerde bir arıza oluşması durumunda diğeri çalışmaya devam eder ve üretimde aksama yaşanmaz. Bu özellik sadece bizim makinemizde bulunmaktadır.
 2. Ekonomizerlerde bulunan LCD ekran yardımıyla kafa ve bant hızları görülmektedir. Ayrıca boyanan derinin desimetrekare olarak ölçüsü ve adedi (%10 hata payıyla) aynı ekranda gösterilmektedir.
tr

“Ölçüler mm’dir.”

Ekolojik-Sulu-Sistem-Derimaksan-pdf