Tavan Tipi Asarak Kurutma

Ürün Görselleri

Tavan Tipi Asarak Kurutma

Genel Tanımlama

Bu tip konveyorler enerjiden tasarruf etmek ve deriyi bir yerden diğer bir yere taşıma şekliyle kurutmak için kullanılırlar.
İki şekilde düşünebiliriz :

1.Tip: Vakumdan, sıkmadan çıkan veya dinlendirilmiş derinin üzerinde kalan suyu kurutmak istediğimiz zaman kullanılan kurutma kabini olmayan, konveyor tipidir. Bu tipin mevsimlerden fazla etkilenmeyen, havadaki nem oranı düşük ve sıcak bölgelerde kullanılması tavsiye edilir. Genellikle bu tip bantlarda 24 saat içinde deriyi kurutacak bir uzunluk sağlanmaya çalışılır.Eğer müşteri için 48-72 saat gibi kurutma süreleri uygun olursa daha kısa boylarda düşük ısılı bölgelerde kullanılabilir.

2.Tip: Açkı sıkma yapılmış nemli deriler için kısa mesafelerde istendiğinde mümkündür. Bu durumda konveyor banta kurutucu kabinler ilave edilerek kurutmaya yardımcı olunur. Standart asarak kurutma makinesinin 1/3 kadarı büyüklükte kurutma kabini eklenerek deriyi 8 saatte kurutmak mümkündür. Standart asarak kurutma makinesi ile karşılaştırıldığında enerji tasarrufuna yönelik olması açısından ılıman ve sıcak bölgelerde kullanılması cazip olabilir.

tavan-tipi-asarak-kurutma2