Asarak Kurutma Makinası

Ürün Görselleri

Asarak Kurutma Makinası

Genel Tanımlama

Her türlü deri işleme fabrikalarında kullanılabilien bir makinedir. Derinin, tekniğine uygun olarak; istenen hız, sıcaklık ve nem miktarında kurutulmasını sağlar. Elektronik ve bilgisayar ile donatılmış bir bilgisayar sistemi vardır. Derinin cinsine göre programlanabilen, makine, istenen nem, esneklik, yumuşaklık ve doymuş homojen maddeyi deri ile bünyesinde tutuarak deri kalitesine çok önemli bir etkisi olan kurutma işlemini yerine getirir.

Deri fabrikalarının kapasitelerine göre en az 5, en çok 31 kabinden oluşan büyüklüklerde yapılabilir. Makine içinde ısı ve nemin bölge bölge kontrol edilmesi, bağımsız olarak çalışan elektronik ve bilgisayarla kumanda edilen elektropnömatik buhar vanaları vasıtasıyla yapılmaktadır.

Çalışmayı, gerek manuel, gerekse otomatik programlama ile sağlayan elektronik, elektrik ve bilgisayar sistemini ihtiva eden ana kontrol bordu makinenin ön kısmındadır. Makinenin ana gövdesi, içinde ısı izolasyon maddesi bulunan polyester malzemeden imal edilmiş kapaklar ile örtülmüştür. Makine içindeki ısı kaybı ve nem sebebi ile oluşabilecek korozif etki ortadan kaldırılmıştır.

Yer problemi olan işletmelerde L veya U şeklinde dizayn etmek mümkündür.

Asarak Kurutma Makinası
Asarak Kurutma Makinası