Bilgisayarlı 12 Kollu Otomatik Boya Makinası

Ürün Görselleri

Bilgisayarlı 12 Kollu Otomatik

Genel Tanımlama

DERİ-MAKSAN otomatik boya makinesini geliştirerek Türkiye’de ilk defa tüm fonksiyonları bilgisayar kontrolü ile yapılabilen yeni boya makinesini tasarlamış ve imalatını gerçekleştirmiştir. Yeni otomatik boya makinesinde operatörün makineyi operasyona hazırlama, operasyon sırasındaki ayarlama ve işlem sonrası temizlik zamanları en aza indirilmiştir. Ayrıca sistem hazırlanırken makinede hava ve enerji sarfiyatından tasarruf hedeflenmiştir.  Bilgisayar programı ile tabancaların boya ve hava ayarları uzaktan ayarlanabilmektedir.

Merkezi ayar imkanı ile boya tabancalarının tek tek ayarlanmasına gerek kalmamaktadır. Yapılan finisaj çeşidine göre bant ve kafa hızlarını otomatik senkronize edilmesi ve bu bilgilerin hafızada saklanıp tekrar kullanılabilmesi sağlanmıştır. Boya tabancalarının deriye mesafesinin kontrolü bilgisayar ile yapılmaktadır. Tabancalarda üçüncü boya kanalına sahip olunması, bu hatlarda iş bitiminde kalan boyanın geri kazanılabilmesi ve sistemin otomatik olarak yıkanabilmesi sağlanmıştır.  Boya kanallarının yıkanmaması halinde operatörünü ikaz etmesi, yıkanmadığı takdirde durumu tespit ederek sorumluların kontrol edebilmesi için hafızada saklanması imkanı yaratılmıştır.

İsteğe göre HVLP tabanca ile donatılabilmektedir.  Sağlıklı ve temiz misina kullanımı için geliştirilen  boya kabini kısa devrede misina bantı ile kurutma kabini misinalarının atılan boyadan etkilenerek kirlenmesi önlemmiştir. Misina ayırması ile sıyırma ve yıkama süresi en aza indirilmiştir.  Misina yıkama otomatik çalışır fırçalar ile sulu sistem  yapılmıştır. Kurutma kabini ısı kayıpları çift cidar arasına enjekte edilerek uygulanan sıkıştırılmış poliüretan ile en aza indirilmiştir. Temizlik ve kontrolün rahat yapılailmesi için kolay acılır kapanır kapaklar mevcuttur. Otomatik nem ve sıcaklık kontrolü yapılabilmekte, ısı verimi yüksek esanjörlerde az enerji ile kabinde daha yüksek ısılar elde edilebilmektedir.

Hava debisi yüksek radyal aspiratörler sessiz ve titreşimsiz çalışmaktadır. bu özelliklerle kurutma kabinlerinde boylar kısaltılmış ve yer tasarrufu sağlanmıştır. Deri finisajında kalite ve başarıya Deri-maksan yeni Otomatik Boya Makinesi ile ulaşılacaktır.

Teknik Özellikler

bilgisayarli-12-kollu-otomatik-teknik-ozellikler
Bilgisayarlı 12 Kollu Otomatik